Blog

Czy termogarnek/multicooker  pozwoli Ci być fit?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się termogarnki, które poszatkują, potną, zrumienią, podsmażą, podduszą i ugotują wiele składników i magicznym sposobem wyczarują z nich fantastyczne potrawy. To z pewnością wspaniała pomoc w kuchni i dodatkowa inspiracja na prowadzenie zdrowej diety w swoim życiu. 

Czym się kierować wybierając catering dietetyczny?

W naszym kraju ostatnio z dużą prędkością rozwija się rynek diet pudełkowych, czyli cateringów dietetycznych. Czy warto wybrać popularne “pudełka”? Czym się kierować przy wyborze cateringu dietetycznego? Jak sprawdzić, czy to jest dla Ciebie?

Otulony w ciepły koc z kubkiem gorącej herbaty, patrzysz za okno i w kalendarz. Mimo, iż do pierwszego dnia zimy jeszcze pozostało trochę czasu, mroźne powietrze świszczy w uszach, szepcząc śmiale groźbę prędkiego przeziębienia.

Jesień już w pełni, szarówka za oknem, a dzień kończy się zanim wyjrzymy za drzwi naszego miejsca pracy czy mieszkania. Ta „szara” listopadowa codzienność wprowadza niejednego z nas w ponury nastrój. Towarzyszy nam brak motywacji do aktywności fizycznej, szczególnie tej na dworze, wyjścia do sklepu, czy zabrania się za wciąż odwlekane obowiązki.

Dieta ketogeniczna jest dietą bardzo niskowęglowodanową. Ograniczamy w niej udział węglowodanów do 5-10 %, a zwiększamy spożycie tłuszczów do 70-80 %. To dzięki takiemu rozłożeniu makroskładników organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczów i wytwarzających się ciał ketonowych, wchodząc w specyficzny stan metaboliczny organizmu, zwany ketozą.

W poszukiwaniu zdrowego stylu życia, a także z pobudek ideologicznych, środowiskowych czy etycznych, coraz więcej osób decyduje się zrezygnować z mięsa w swoim codziennym jadłospisie. Jeszcze do niedawna bycie wegetarianinem budziło wątpliwości, a wokół diety „bezmięsnej” urosły różne, często nieprawdziwe mity. Firma  cateringowa Atak Smaku ma w swojej ofercie różnego rodzaju diety, indywidualnie dopasowane do oczekiwań i preferencji klientów.

 

Skóra, by mogła prawidłowo funkcjonować i regenerować się, potrzebuje wielu składników odżywczych. Zadbana, naturalnie piękna cera powoduje, że wyglądamy świeżo, młodo, a dzięki temu czujemy się dobrze. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie utrzymać idealny stan swojej cery.

Lato to bardzo dobry czas, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Sprzyjają temu wakacje i urlopy, kiedy mamy mniej stresu i więcej czasu, aby zadbać o siebie i swoją sylwetkę. Latem spędzamy także więcej czasu na świeżym powietrzu oraz możemy korzystać z wielu aktywności, jak jazda na rowerze, pływanie, gra w siatkówkę itp.

Z czym kojarzy się maj? Z pewnością z maturami, kwitnącymi kasztanami i …. otwarciem sezonu na grillowanie! Od wielu już lat to właśnie w tym okresie rozpoczynamy biesiadowanie pod chmurką, a grillowanie stało się nieodłącznym elementem wiosenno-letnich spotkań w gronie przyjaciół, czy rodziny.

Jeszcze do niedawna dieta kojarzyła się tylko z określonymi posiłkami dla osób, które chciały zrzucić niezbędne kilogramy, a „bycie na diecie” kojarzyło się z pasmem wyrzeczeń i głodówką. Na szczęście dziś już wiemy, że prawidłowo dobrana dieta ma przede wszystkim sprzyjać naszemu zdrowiu i wzmacniać nasz organizm.

Zanim rozpoczniemy dietę odchudzającą warto przygotować się odpowiednio do tego procesu. Najlepszym, co możemy zrobić dla siebie na początek, to oczyścić organizm z toksyn oraz innych szkodliwych substancji

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowo dobrana dieta jest kluczowym elementem w procesie leczenia wielu schorzeń m.in. otyłości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia i innych chorób dietozależnych.

Klienci o nas