Czy termogarnek/multicooker  pozwoli Ci być fit?

Wszelkie “garnko-mixy” są niejako osobistym asystentem w kuchni. Ale czy dzięki zakupowi takiego sprzętu będziesz odżywiać się zdrowo i różnorodnie? Niekoniecznie. Zakup takiego pomocnika kuchennego niestety nie jest gwarantem sukcesu w przypadku diety odchudzającej. Wręcz przeciwnie! Ogromna ilość ciekawych przepisów na kolejne dania wzmaga chęć ich wypróbowania i po diecie odchudzającej pozostają jedynie wspomnienia. Niemniej, nie można odmówić takim sprzętom tego, że mogą pomóc w urozmaiceniu domowego menu. Właśnie dzięki nowym przepisom, nowym potrawom, składnikom. 

Fit dieta

Zakup pomocnika kuchennego w postaci zaawansowanego sprzętu nie sprawi, że Twój jadłospis ulegnie diametralnej zmianie. Przepisów na dane urządzenie jest multum. I nie wszystkie są “fit”. Na grupach w portalach społecznościowych właściciele danego akcesorium kuchennego z chęcią dzielą się opiniami na temat nowych receptur. Tam omawiają modyfikacje dań i oceniają, co się sprawdziło, a co nie. Coraz częściej można spotkać się z dietami opracowanymi specjalnie pod jeden ze sprzętów dostępnych na rynku. Mają na celu zmianę nawyków żywieniowych, ale głównie chodzi o zmniejszenie masy ciała, czyli o…odchudzanie. W takich planach żywieniowych wykorzystywane są już istniejące przepisy na platformie z recepturami, ale poddane są one pewnym modyfikacjom. Na pewno łatwiej z takim wsparciem trzymać się ustalonych zasad, aby osiągnąć cel. A wiadomo, że ograniczenie spożywanych kalorii jest dość trudne. Dodatkowo, taki ułożony przez dietetyka jadłospis powinien zawierać zbilansowane posiłki bogate w wartości odżywcze. Dietetyk - to osoba, której pomoc w byciu “fit” jest nieoceniona. Ogromnie ważną kwestią jest to, aby menu było układane przez profesjonalistę, który zadba, aby niczego w nim nie brakowało, a organizm był odżywiony. Z tego powodu przed zakupem takiej diety warto upewnić się, że skomponowana została przez doświadczoną osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.

Fit catering

fit-catering

Decydując się na zakup cateringu dietetycznego otrzymujecie 100% pewności, że dania zostały skomponowane z zachowaniem zasad zdrowego żywienia. Są bogate w wartości odżywcze oraz odpowiednio zbilansowane. Mówiąc wprost, diety pudełkowe dają pewność, że ilość kalorii się zgadza. Stosując catering dietetyczny otrzymujesz absolutnie wszystko, co pomoże Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy: zdrową żywność o odpowiednio obniżonej wartości kalorycznej, która podana jest w miły dla oka sposób. Nie ma potrzeby podjadania, bo wszystkie posiłki otrzymujesz codziennie pod drzwi. Świeżo, komfortowo i bez poświęcania czasu na zakupy, gotowanie oraz…wymyślanie dań.

Catering dietetyczny czy zakup drogiego sprzętu kuchennego?

Wiadomo, że sam zakup urządzenia gotująco-smażąco-dusząco-krojącego to nie wszystko. Dobrze jest z niego korzystać. Aby to robić należy najpierw przyjrzeć się proponowanym recepturom, następnie wyposażyć się w składniki dań, a potem trzeba te dania ugotować. Potrzeba więc naprawdę sporo czasu, aby uzyskać efekt, czyli gotowe danie. W porównaniu z otrzymywaniem już przygotowanych posiłków od cateringu dietetycznego, garnek wypada dość blado. 
Podobnie jest, jeśli przyjrzymy się finansom. Zakup urządzenia do pomocy w kuchni to dość duży wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Należy do tego doliczyć pieniądze na zakupy oraz na prąd, aby garnek mógł przygotować posiłki. W przypadku cateringu dietetycznego nie musisz martwić się o duże wydatki ani o dodatkowe miejsce w lodówce na składniki potraw. Pudełka są poręczne i możesz zabrać je ze sobą do pracy lub na spacer, a w lodówce nie zajmują dużo miejsca. Ponadto stosując dietę pudełkową nie potrzebujesz tak naprawdę mieć lodówki wypełnionej po brzegi innymi rzeczami. Otrzymujesz bowiem 3 główne posiłki oraz 2 przekąski, co stanowić powinno 100% Twojego dziennego menu. Proste, prawda?

Być “fit” z dietą pudełkową - to proste!
byc-fit-z-dieta-pudelkowa-to-proste

Wśród dostępnych ofert cateringu dietetycznego najczęściej masz do wyboru menu standardowe, czyli codzienne, dobrze zbilansowane posiłki lub dietę “fit”, która ma obniżoną wartość kaloryczną i jej zadaniem jest wspomóc Cię w walce o niższe obwody oraz wagę. Być “fit” - co to oznacza? Po pierwsze, fit” to zdrowe żywienie i nie mówimy tutaj o dietach odchudzających, a o standardowym menu. Istotną kwestią jest nie tyle kaloryczność dań, a ich odpowiedni dobór, aby składniki odżywiały organizm i pomagały mu dobrze funkcjonować na co dzień. Po drugie, fit” to ruch. Odpowiednia dawka codziennego ruchu to niejako “must” jeśli chcemy długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Najlepiej jeśli włączymy do swojej codzienności dawkę ruchu na świeżym powietrzu, np. w postaci spacerów lub przebieżek. Być “fit” oznacza być w dobrej formie. Stosując odpowiednią dietę oraz dodając dawkę sportu do swojego życia masz szansę na to, aby Twoje ciało funkcjonowało prawidłowo, było zdrowe i silne. Dieta pudełkowa idealnie wpisuje się w bycie “fit: bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie oraz pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Kiedy startujesz?

Klienci o nas